Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Taikomojo teatro savaitė

nuo 2016 m.

Taikomojo teatro dirbtuvės  - tai neformalaus ugdymo projektas, skirtas teatro profesionalams, teatro edukatoriams bei socialiniams pedagogams įgyti žinių ir praktinių įgūdžių taikant interaktyvios dramos metodus darbe su skirtingomis socialinėmis grupėmis.  Ypatingas dėmesys bus skiriamas darbo su sudėtingomis grupėmis metodams: paaugliais, tautiškai mišriomis bendruomenėmis, neįgaliaisiais.

Taikomasis teatras, kitaip dar vadinamas proceso drama ar socialine drama (terminologija nėra nusistovėjusi) - tai platus "skėtinis" terminas, apibrėžiantis įvairias socialiai įtraukiančio teatro sritis ir metodus. Nėra vientisos teatro praktikos ar metodologijos, kurią būtų galima pavadinti Taikomuoju teatru: tai yra dinamiškai kintantis laukas, kurį vienija tai, jog greta teatro kūrimo proceso kūrėjai išsikelia sau ir kitą tikslą. Tas tikslas gali būti edukacinis, socialinis, siekiantis politinių pokyčių ar asmeninio tobulėjimo. Dažnai kūrėjai dirba su žmonėmis, neturinčiais jokios patirties menuose, o procesas pasižymi lankstumu ir išradingumu - dažnai išrandami nauji įtraukimo, darbo atliepiant grupės poreikius būdai.

Vilniaus vasaros teatro mokykla profesionalams

nuo 2016 m.

Vilniaus vasaros teatro mokykla – edukacinis projektas, skirtas pažindinti teatro srityje dirbančius profesionalus (ne tik aktorius, režisierius, bet ir scenografus, dramaturgus, prodiuserius, teatro pedagogus ir kt.) su naujausiomis Europos teatro tendencijomis, metodais, instrumentais. Teatro mokykloje kviečiami dėstyti garsūs pedagogai ir praktikai iš įvairių Europos šalių. Teatro mokykla skiria ypatingą dėmesį taikomojo, dokumentinio ir kolektyvinės kūrybos teatro kryptims.

VVTM rengėjai- Menų agentūra Artscape ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras, projektas iš dallies finansuotas Lietuvos Kultūros Tarybos lėšomis.

http://www.teatromokykla.lt/

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/vilniaus-vasaros-teatro-mokykla-atveria-duris-profesionalams-283-639561

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-07-24-vel-organizuojama-vilniaus-vasaros-teatro-mokykla/162034

Alternatyvus finansavimas kultūrai - kas tai?

Menų agentūra Artscape kviečia į susitikimą-diskusiją su aukštosios teatro mokyklos Accademia dell’Arte prezidentu Dr. Scottu McGehee (Italija), kuris papasakos apie alternatyvių finansavimo būdų kultūrinėms ir švietimo veikloms paieškas, pritraukimą, išgyvenimą kintančiomis sąlygomis, kai kultūra Europoje tampa vis mažiau finansuojama valstybės lėšomis, ir reikia ieškoti kitų išgyvenimo galimybių. Įkūręs aukštąją teatro mokyklą be jokio valstybės finansavimo, Dr. Scottas McGehee sako, kad receptais apie alternatyvų finansavimą neketina dalintis, bet jam įdomu pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti, kuo gyvena Lietuvos kultūros vadybininkai.

 Laikas: spalio 11 d. antradienis, 18.00-20.00

Vieta: Natų knygynas, Totorių g. 20, Vilnius

Dr. Scott McGehee

Amerikietis Dr. Scottas McGehee atvyko į Italiją pagal Fulbright programą 1995 m. ir liko čia gyventi. 1996 m. jis apsigynė daktaro laipsnį Bostono Koledže, sritis - Intelektinė Europos istorija. Tais pačiais metais tapo Accademia dell’Arte steigėju ir prezidentu.

Alternatyva – kokia ji?

2013 m. Edinburgo Fringe festivalyje vienas garsiausių šiuolaikinių britų dramaturgų, Markas Ravenhillas, šokiravo visus pareikšdamas, kad, jo nuomone, ateinantis dešimtmetis bus tas taškas istorijoje, nuo kurio skaičiuosime naują erą: joje menas nebebus finansuojamas viešojo sektoriaus, meno kūrėjai bus priversti rasti alternatyvius jų veiklos finansavimo modelius. Praėjus porai metų nuo jo pareiškimo, matome, kad ši prognozė Europoje pildosi: valstybinės investicijos į kultūrą daugelyje šalių žymiai krinta, ne tik dėl ekonominių, bet ir dėl ideologinių priežasčių.Tai supranta ir ypač sunkiai išgyvena didelė dalis meno organizacijų Europoje, masiškai užsidaro maži teatrai (Graikija, Italija, Ispanija, Prancūzija), ir bendromis pastangomis jau kuris laikas ieškoma naujų, alternatyvių meno finansavimo modelių. 

Pasak Ravenhillo, nereiktų gąsdintis tokios situacijos, nes viešojo sektoriaus investicijos į kultūrą buvo tradicija, išsitekusi tik trumpame istoriniame kontekste - ji prasidėjo 1940-aisiais, klestėjo 60-70-aisiais, ir nuo 1980-ųjų palaipsniui nyko ir traukėsi.