Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Dokumentinis spektaklis apie pabėgėlius DREAMLAND

2017

Lietuva, formaliai sutikusi su Europos Sąjungos kvotomis ir po truputį įsileisdama pabėgėlių šeimas, didžiosios jų dalies netenka iš karto po integracijos proceso. Nerasdami Lietuvoje darbo, jausdami visuomenės priešiškumą arba norėdami susijungti su Europoje išsibarsčiusiais šeimos nariais, šie žmonės sprunka iš šalies legaliai išsinuomotais autobusais arba nelegaliai, padedami kontrabandininkų.

Spektaklis „Dreamland“ prasidėjo kaip jaunos menininkų komandos reakcija į šią problemą. 2016 m. lapkričio mėnesį LNDT Studijoje pristatytas bendras Menų agentūros „Artscape“ ir LNDT dokumentinio teatro eskizas „Arrivals/Departures“ („Atvykimai/išvykimai“) buvo sudarytas iš meninio tyrimo Pabradės užsieniečių registracijos centre metu surinktos informacijos, Lietuvos ir užsienio internetinių straipsnių, politikų pasisakymų ir vaizdo įrašų.

Kūrėjams renkant medžiagą ir kalbantis su Lietuvoje gyvenančiais imigrantais paaiškėjo, kad vien politikos ir citatų spektaklyje neužteks. Nes jeigu tiesą vadiname mirusia, o mirties diagnoze laikome jos suskaldymą žiniasklaidos srauto veidrodžių karalystėje, tuomet ir teatriniai žaidimai šiuo srautu gali būti ne kas kita, tik interpretacijų atspindžiai. 

„Stereotipų nepakeis jokia žiniasklaida. Jei esi nusistatęs prieš musulmonus, toks ir liksi, kol neišvysi jų priešais save“, – sako viena „Dreamland“ dalyvių. Vis labiau stiprėja teatro, kaip gyvo susitikimo vietos, būtinybė. Galbūt būtent teatras gali tapti vieta, kur pasikeis žiniasklaidos galiai atsparūs stereotipai, o tiesa prisikels?  

Todėl į LNDT sceną vėl žengia ne aktorių įkūnyti personažai, o tikri žmonės. Šįkart – Lietuvoje gyvenantys imigrantai iš Artimųjų rytų, Turkijos, Afganistano, Rusijos. Kai kurie – pabėgėliai, kuriems prieglobstis Lietuvoje išsaugojo laisvę ar net gyvybę, kiti – ekonominiai, meilės migrantai, studentai. Beveik visi jie sako, kad neturi čia draugų. Praeiviai dažnai pereina į kitą gatvės pusę, kad nereikėtų su jais prasilenkti. Butų nuomotojai meta telefono ragelius išgirdę jų tautybę. Nepaisant to, šie žmonės dėkingi Dievui, Alachui ar likimui už tai, kad yra Lietuvoje, už lietingą mūsų rudenį ir ramų Nėries upės tekėjimą.

Dramaturgai — Rimantas RIBAČIAUSKAS, Kristina SAVICKIENĖ, , Režisierius — Mantas JANČIAUSKAS, , Scenografė — Paulė BOCULLAITĖ, , Kompozitorė — Agnė MATULEVIČIŪTĖ

Koprodiuseriai: Menų agentūra Artscape, bndradarbiaujant ir Lietuvos nacionaliniu dramos teatras, projektas iš dallies finansuotas Lietuvos Kultūros Tarybos lėšomis.

https://www.7md.lt/teatras/2017-11-10/Imigrantai-dalysis-savo-istorijomis-teatro-scenoje

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/spektaklis-dreamland-atstumas-per-kuri-priimtinas-gyvas-zmogus-283-889934

Jaunųjų kūrėjų šiuolaikinio šokio spektaklio sukūrimas “B&B”

 2016

Jaunųjų šokio kūrėjų Agnietės Lisičkinaitės ir Gretos Grinevičiūtės šokio spektaklis. Nominuotas Auksiniems scenos kryžiams.

Choreografės ir atlikėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė | dramaturgė Sigita Ivaškaitė | scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Darbutaitė | video montažo režisierius Jonas Tertelis

Koprodiuseriai: Menų agentūra „Artscape“, Korko (Airija) Firkin Crane šokio namai, projektas iš dallies finansuotas Lietuvos Kultūros Tarybos lėšomis.

Arrivals-Departures / Meninio tyrimo pristatymas

 2016 m.

Aštuoni teatro kūrėjai, nuo 2016 rugpjūčio mėn. 2 mėnesius intensyviai lankėsi Užsieniečių registravimo centre vykdydami meninį tyrimą apie pabėgėlių gyvenimo sąlygas Lietuvoje.

Tyrimo pristatymas (spektaklis) vyko Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Kūrybinė grupė: Kristina Savickienė, Mantas Jančiauskas, Elzė Gudavičiūtė, Rimantas Ribačiauskas, Oskar Wygonowski, Dainius Jankauskas, Agnė Matulevičiūtė, Kristina Werner ir kiti.

Prodiusavo Menų agentūra Artscape, bndradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru. projektas iš dallies finansuotas Lietuvos Kultūros Tarybos lėšomis.

http://www.teatras.lt/lt/spektakliai/arrivals-departures__kurybinis_pristatymas/

 

Ugnė Dievaitytė šokio spektaklis „Alkis“

2014m.

Choreografija, atlikimas – Ugnė Dievaitytė | Balsas - Rosa Miranda Fernández | Kompozitorius - Tat Satie | Scenografija – Austė Kuliešiūtė | Šviesos – Vilius Vilutis 

Trukmė: 40

„Alkis“ – tai naujausias Ugnės Dievaitytės darbas, kurtas bendradarbiaujant su ispanų operos soliste Rosa Miranda ir kompozitoriumi Ignacio Torrecillas. Spektaklio premjera vyks Vilniaus Menų spaustuvėje.

„Alkis“ – tai bežodis jutiminis pasakojimas apie moterį, kuri trokšta surasti save. „Mano įvaizdis yra tai, kas esu aš? O jei ne, tai kas esu aš?“. Vedama poreikio suvokti savo trapią ir neapčiuopiamą esmę, atsiduria savo identiteto paieškų kelyje. Bando įsivilkti į tūkstančius skirtingų dydžių, spalvų ir stilių drabužių, neriasi iš vieno tapatybės kailio į kitą siekdama suprasti ir patirti savąją būtį.

ALKIS