Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Kūrybinė stovykla pabėgėlių ir lietuvių jaunimui

2016 birželio mėnesį kaimo sodyboje "Antanėlio sapnas" surengta vasaros stovykla  jaunimui, kurioje dalyvavo 40 paauglių ir jaunų asmenų (amžius- 14-30 m.), iš kurių 15- pabėgėliai ar laukiantys pabėgėlių statuso užsieniečiai ir 25 lietuviai ( tarp kurių-10 menininkų ir kultūros vadybininkų ir 15 lietuvių jaunimo (amžius- 15-26 m.).

Stovykla vyko atviros erdvės principu, todėl dalyviai rinkosi tarp siūlomų kūrybinių dirbtuvių: dalyvavo kalbos mokymosi dirbtuvėse, istorijos kūrimo ir pristatymo (storytelling) dirbtuvėse, sporto rungčių, dainavimo, šokio užsiėmimų, gamino maistą, dalyvavo dailės dirbtuvėse, pažintiniuose žygiuose po gamtą.

Projektas iš dalies finansuotas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis, projekto partneriai - kaimo sodyba Antanėlio sapnas, asociacija „Kūrybinės jungtys“.


Adomo Danusevičiaus paroda „Kamuflažinis vyriškumas“

2014 m.

Oslo namų meno erdvė.

2014 m balandžio mėn.  Oslo namų meno erdvėje Vilniuje atidaryta personalinė tapytojo Adomo Danusevičiaus paroda “Kamufliažinis vyriškumas”, kurioje eksponuoti naujausi Adomo Danusevičiaus darbai. Pavadinimas aiškiai pasako, kad autorių domina socialinės ir kultūrinės vyriškumo (de)konstrukcijos. Vyrų kūnai ir vyriškumo vaizdiniai retai sulaukia gilesnių tyrimų. Adomas vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo kurti queer tematikos ir estetikos darbus, sukeistindamas įprastus „vyrų pasaulio“ ritualus, kvestionuodamas patriarchalines galios struktūras ir normatyvinį seksualumą.

Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 

9 menininko gyvenimai

2014 m.

Galerija kalnas/ Užupio meno inkubatorius.

Kas ir kokia yra ketvirtoji – šiuolaikinė emigracijos iš Lietuvos banga? Kuo ji skiriasi nuo ankstesniųjų bangų? Kodėl dabartiniai jaunieji Lietuvos menininkai renkasi išvykti gyventi į užsienio šalis ir kaip jose vystosi jų kūrybiniai gyvenimai? Kaip šiame kontekste atrodo globalaus menininko paveikslas ir kokį jį kiekvienas piešiame? Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo meninis-socialinis projektas „9 menininko gyvenimai”, Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Kalnas“ pristatęs  tarpdisciplininę jaunųjų Lietuvos išeivių parodą.

Parodoje dialogui per kūrinius iš įvairiausių krypčių susitikodevyni jaunieji lietuvių menininkai ir pristatė   devynis gyvenimus septyniose užsienio šalyse, santykį su gimtosios ir gyvenamosios šalies kultūriniais procesais bei šių įspaudų gylį.

Dalyviai: Roma AUŠKALNYTĖ (Suomija) , Karolina BIELSKYTĖ (Anglija), Aistė DABKEVIČIŪTĖ (Vokietija)
Sonia DIETRICH (Škotija), Joana GELAŽYTĖ (Norvegija), Marija GRINIUK (Danija), Eglė JAUNCEMS (Anglija)
Justina NEKRAŠAITĖ (Olandija), Laimonas ZAKAS (Olandija)

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Meno vadybos platforma „Arthesis“ ir Lietuvos kultūros taryba.

"Į viešumą lend...a lenda paslaptis"

2013m.

Oslo namų meno erdvė.

Oslo namų meno erdvėje 2014 m lapkričio mėn. buvo pristatyta antroji jaunųjų menininkų kūrybos paroda – konceptualios juvelyrikos dizainerės Rūtos Kiškytės ir fotografės Ulijonos Odišarijos projektas "Į viešumą lend...a paslaptis".

Pasak kuratorės Ulijonos Odišarijos „Niekas nėra svarbesnis už esantį šalia, neegzistuoja jokia reikšmingumo hierarchija. Žiūrovui čia nereikia rinktis kažko labiausiai patinkančio, nes veikia seniai susiklostę ir neįveikiami tylios kasdienybės dėsniai. Kartais prasprūstančią lyriką ištirpdo absurdu grįsti juokeliai. Šioje salėje belieka tarpti – pasirinkimus lemia atsitiktinumai ir masinis mąstymas… ".

Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 

Paroda „Point of view“

2013 m.

Oslo namų“ meno erdvė.

2013 metų rugpjūtį Londone pristatyta paroda Lietuvos  labnkytojams pristatyta Oslo namų meno erdvėje.
„Paroda „Point of View“ šiuolaikinio meno gerbėjus supažindino  su jaunųjų menininkų kūryba, kurią įkvėpė gyvenimas tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Lietuvos žiūrovams buvo pristatyti talentai, kurie dažnai geriau atpažįstami svetur, o ne namuose. 

Ši paroda ‒ tai tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame sudėlioti jaunosios lietuvių menininkų kartos požiūrio taškai. Jie pristatomi, analizuojami ir jungiami į bendrą turinį, atskleidžiantį jaunųjų kūrėjų sprendimus bei pasaulėžiūrą“, ‒ pasakojo parodos kuratorė Barbora Grigaliūnaitė.

Parodoje dalyvauja menininkai Andrej Vasilenko, Andrius Svilys, Dovilė Puzinaitė, Eglė Jauncems, Imantas Selenis, Indrė Šerpytytė, Joskaudė Pakalkaitė, Jovita Valaitytė, Paul Herbst, Paul Paper, Simona Kaunaitė ir Ulijona Odišarija.

Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba. 

  • 1
  • 2